Българският отбор по волейбол допусна петата си поредна и общо девета загуба от десет мача в Лигата на нациите. Воденият от Николай Желязков състав отстъпи с 1:3 (22:25, 25:22, 18:25, 16:25) срещу Словения.

В първите два гейма българите се държаха близо до съперника, но след това бяха надиграни.

Националите са на предпоследното 15-о място с една победа. В петък те играят с Нидерландия от 15.00 часа във важен двубой в опита си да запазят мястото си в надпреварата.

Посрещачите Мартин Атанасов и Александър Николов бяха най-резултатни в отбора, съответно с 15 и 13 точки. За съперника Тончек Щерн записа 18.

Словенците имаха повече успешни нападения (53 срещу 45) и допуснаха по-малко грешки (23 срещу 31).

Първият гейм вървеше равностойно, като България имаше и преднина. След 20-ата точка обаче съперникът направи силна серия и спечели. Във втората част ролите бяха разменени и по-доброто представяне в края помогна на българския отбор да изравни.

Словенците изиграха силно следващите два гейма и ги спечелиха убедително, с което взеха петата си победа и са осми в Лигата на нациите.