"Лудогорец" продължи в квалификациите в Шампионската лига след втора победа в съперничеството със "Сутиеска". Българският първенец стигна до успех с 1:0 в Черна гора с гола на Пиерос Сотириу.

Във втория кръг "Лудогорец" ще играе с ирландския "Шамрок роувърс", който преодоля малтийския "Хибърниънс" след 3:0 и 0:0. Мачовете са следващите две седмици.

Бившият футболист на "Ботев" (Враца) Юлиан Ненов игра за "Сутиеска" до 78-ата минута.

Домакините имаха възможност да поведат в четвъртата минута, но след удара на Вук Стрикович топката срещна гредата. След това "Лудогорец" игра по-добре, но пропуски направиха Кирил Десподов, Спас Делев и Антон Недялков.

В 33-ата минута "Сутиеска" направи контраатака, при която вратарят Серджио Пад излезе напред и изчисти.

Малко след началото на втората част "Лудогорец" поведе. Недялков центрира към наказателното поле, където Каули Оливейра стреля. Вратарят на домакините спаси, но топката попадна в Сотириу, който отблизо вкара.

В 66-ата минута голмайсторът в срещата можеше да удвои, но ударът му беше слаб. До края "Лудогорец" запази преднината си и заслужи мястото си в следващия кръг.