"ЦСКА 1948" се изкачи на върха в Първа лига след победа с 5:2 над "Ботев" (Враца) като домакин. Червените останаха с 10 човека още в 29-ата минута, но въпреки това не срещнаха големи трудности. Срещата изгледа новият национален селекционер Младен Кръстаич.

Ивайло Чочев вкара четири попадения (20, 58, 80, 90-д), а едно добави Георги Русев (45). За "Ботев" се разписа Браян Переа, който беше точен в 85-ата минута и добавеното време.

Отложените мачове на "Лудогорец" и ЦСКА в първенството позволиха на тима на Любослав Пенев да събере 11 точки и да ги изпревари.

"Разликата е, че започнахме сезона със самочувствие, дори и преди мачовете. Свършихме добра работа в подготовката и сега това се вижда. Ще има и равенства, и загуби, но трябва да надграждаме. Винаги може по-добре", каза Пенев след срещата.

Според треньора на "ЦСКА 1948" е имало и спорни съдийски отсъждания, като той визираше червения картон на Карлос Охене преди почивката.