Григор Димитров се класира във втория кръг на "Мастърс" турнира в Монреал след чиста победа на старта над квалификанта Алексис Галарано - 6:4, 7:5. Българинът се наложи над представителя на домакините, който е №237 в световната ранглиста за час и 35 минути.

За Галарно, който е на 23 г., това беше дебют на ниво АТП.

Срещата беше прекъсната за кратко в началото на първия сет, когато над Монреал заваля. След паузата Димитров игра много добре, за да вземе първата част с 6:4 след само 35 минути.

Бившият №3 имаше повече проблеми във втория сет, когато започна с пасив от 0:3. Галарно дори поведе с 5:2, но тогава дойде силна серия на Димитров, който взе всички оставащи геймове до края. Българинът проби два пъти съперника си, а накрая приключи срещата с гейм на нула.

Във втори кръг Димитров ще играе с Алекс Де Минор или Денис Шаповалов. При класиране напред българинът може да срещне и световния №1 Даниил Медведев.