"Лудогорец" отпадна от Шампионската лига след втора поредна загуба от "Динамо" (Загреб), отстъпвайки с 2:4 като гост. Българският първенец напуска надпреварата в третия предварителен кръг с общ резултат от двете срещи 3:6.

Седмица, след като загуби с 1:2 в Разград, "Лудогорец трябваше да преклони глава и на "Максимир".

Освен четирите гола, които получи, "Лудогорец" завърши двубоя с трима души по-малко. Червен картон след само 17 минути получи Доминик Янков, а след почивката изгонени бяха Рик Джонатан и Жан Карничник.

Двубоят показа огромните проблеми на "Лудогорец" в защита, липсата на дисциплина в отбора в ключови моменти, както и не толкова уверена игра в нападение. Българският шампион завърши с големи претенции към френския съдия Беноа Бастиен.

"Динамо" направи важна крачка към класирането в плейофа на Шампионската лига след само 12 минути, когато Йосип Дърмич откри. Последваха две попадения на Мислав Орсич в 27-ата от дузпа и 44-ата минута след хубав диагонален шут.

Българският шампион върна надеждите си в добавеното време на първата част, когато Кирил Десподов вкара хубаво попадение.

Отново Десподов се разписа в четири минути след началото на второто полувреме. След червен картон и на Рик Джонатан обаче ситуацията на "Лудогорец" беше много тежка.

След дузпа, предизвикана от Карчничник и довела до неговото изгонване, "Динамо" вкара четвърти гол, чийто автор стана Бруно Петкович.

След отпадането от Шампионската лига "Лудогорец" ще играе в плейофа за влизане в групите на Лига Европа. В него българският тим ще срещне "Жалгирис", срещу когото игра преди няколко години в квалификациите на Шампионската лига.