"Реал" (Мадрид) спечели Суперкупата на Европа за пети път. Победителят в Шампионската лига се наложи с 2:0 срещу "Айнтрахт" в Хелзинки.

Головете за успеха вкараха Дейвид Алаба и Карим Бензема в двете полувремена.

Победата е 17-а за "Реал" в общо 19 изиграни финала след 2014 г. Испанският първенец спечели Суперкупата за четвърти път в последните девет години. С това клубът се изравни с рекордьорите "Барселона" и "Милан".

Бензема излезе на второ място сред голмайсторите в историята на белия клуб с 324 гола, като изпревари Раул. Повече попадения има единствено Кристиано Роналдо - 450.

"Реал" поведе в 36-ата минута, когато Тони Кроос подаде към Винисиус, който стреля опасно, но Кевин Трап изби в ъглов удар. След изпълнението Бензема насочи топката към Каземиро, който от трудно положение до аутлинията подаде на Алаба, а той отблизо вкара в празната врата.

През второто полувреме Каземиро стреля от далеч, но улучи гредата.

"Реал" удвои в 65-ата минута, когато Винисиус напредна и подаде за Бензема. Нападателят стреля точно в десния ъгъл на вратата на Трап.