Килиан Мбапе заби хеттрик, който включваше и най-бързото попадение в историята на Лига 1, а Пари Сен Жермен разгроми Лил със 7:1 като гост. Атомното нападение на столичани в лицето на Мбапе, Неймар и Лионел Meси имаше участие във всички голове, a парижани са вкарвали поне по пет гола в последните си четири шампионатни мача - нещо, което досега е правено единствено от Реймс през сезон 1952/1953.

Мбапе откри резултат светкавично след асистенция на Лионел Меси, а в 27-ата минута и Лео се разписа. Неймар асистира на Ашраф Хакими за 3:0 в 39-ата минута, като четири по-късно добави и гол на сметката си.

Хакими му върна услугат с асистенция в 52-ата минута, когато Ней вкара за 5:0, а Лил все пак се разписа чрез Джонатан Бамба за 5:1. Неймар подаде на Мбапе за останалите два гола, с които бе оформен крайния резултат 7:1.

Бразилецът вече е взел участие в 10 гола през сезона в първенството досега - вкарал е 5 пъти и е направил още толкова голови подавания.

Лил пък допуска 7 гола у дома за първи път в историята си.

ПСЖ е лидер в класирането с 9 точки от три мача и фантастична голова разлика от 17:3. Лил е дванадесети с 4 точки.