След три мача без победа "Ливърпул" взе първи успех от началото на сезона, като го направи с разгромното 9:0 над "Борнемут". Червените изравниха рекорда за най-изразителна победа в историята на Висшата лига.

На своя "Анфийлд" тимът на Юрген Клоп вкара и девет попадения за пръв път от 1989 г.

Резултатът беше 5:0 още до почивката, като се разписаха Луис Диас в 3-ата, Харви Елиът в 6-ата, Трент Александър-Арнолд в 28-ата, Роберто Фирмино в 31-ата и Върджил ван Дайк в 45-ата минута. След паузата паднаха още четири попадения.

Крис Мефам си вкара автогол секунди след подновяването на играта, Роберто Фирмино се разписа в 63-ата, Фабио Карвальо в 80-ата минута, а Луис Диас оформи резултата пет минути преди края.

По същото време друг от претендентите за титлата "Манчестър сити" направи зрелищен обрат вкъщи срещу "Кристъл Палас" - 4:2. "Гражданите" изоставаха с 0:2 още до 21-ата минута заради автогол на Джон Стоунс и попадение на Йоаким Андерсен.

След почивката "Сити" вдигна темпото, Бернардо Силва намали в 53-ата минута, след което дойде времето на Ерлинг Холанд. Норвежецът вкара хеттрик (62, 70, 81) и вече има пет гола от началото на сезона.

С победата "Сити" събра 10 точки след четири мача.

"Челси" също спечели с 2:1 над "Лестър", въпреки че игра 60 минути с човек по-малко заради червен картон на Конър Галахър. Рахим Стърлинг вкара две попадения в 47-ата и 63-ата минута, а за "лисиците" се разписа Харви Барнс в 67-ата.