"Барселона" взе втора поредна победа в испанското първенство, след като надигра "Валядолид" с 4:0 в среща от третия кръг на Ла Лига. Каталунците, които стартираха новия сезон с равенство, вече имат седем точки и във втори пореден двубой вкараха четири гола.

Над всички в срещата беше Роберт Левандовски, който се разписа два пъти. Полският нападател откри резултата в 24-ата минута, след което вкара и в 64-ата. За попаденията му асистираха Рафиня и Усман Дембеле.

С двата си гола Левандовски вече има четири попадения в Ла Лига и е първият футболист от Радамел Фалкао (2011 г.) насам, който се разписва четири пъти в първите три кръга.

Другите два гола в двубоя отбелязаха Педри в 43-ата минута и Сержи Роберто, който беше точен в добавеното време.