"Лудогорец" продължава серията си без загуба от началото на сезона, след като победи "Черно море" с 3:2 като гост в мач от осмия кръг на Първа лига. Шампионите не стигнаха никак лесно до успеха, като двубоят във Варна беше отворен и с много положения пред двете врати.

Кирил Десподов даде ранен аванс на гостите от Разград с гол от пряк свободен удар във 2-ата минута. В края на първата част Закария Бенша изравни. След паузата Матиас Тисера в 48-ата и Бернард Текпетей в 66-ата минута дадоха солиден аванс на шампионите.

В 76-ата минута Евгений Сердюк се разписа от дузпа и намали резултата, но домакините нямаха сили за повече.

С третата си победа поред "Лудогорец" вече е втори в таблицата с 16 точки от шест срещи (два мача на шампионите бяха отложени). "Черно море" е трети с 15, а лидер е "ЦСКА 1948", който по-късно играе с ЦСКА-София.