Българският шампион Лудогорец пропусна отлична възможност да генерира още три точки в своя актив в Лига Европа, завършвайки наравно – 1:1, при визитата си във Финландия на местния първенец ХИК Хелзинки.

„Орлите“ откриха резултата в десетата минута след добра комбинация между Каули Оливейра и Матиас Тисера, за да може аржентинецът да порази скандинавската врата, но натиск на съперника на „орлите“ след старта на втората част доведе до гол, а точен беше Перпарим Хетемай.

През изпълнения до краен предел „Болт Арена“, големият студ и изкуственият терен „орлите“ заиграха по-агресивно след допуснатия гол, ала пропуски направиха Нонато и Кирил Десподов. Домакините също създадоха няколко опасни ситуации, като особено дейно се включи от пейката Радулович, но добри намеси на Серджио Падт предотвратиха гол в родната врата.

Така, Лудогорец продължи досадната си серия през този сезон и не успя да победи като гост от юли месец, когато беше сразен черногорският Сутиеска. „Орлите“ вече имат четири точки в своя актив и заемат второто място, докато ХИК остава последен с една. Първият Реал Бетис има 6, докато третият Рома е с три, но двата отбора ще играят пряк мач помежду си.