Божидар Краев написа история и вкара първи български гол в първенството на Австралия, доскоро непозната територия за родния футбол.

Бившият национал се разписа при загубата на Уелингтън Финикс от Нюкасъл Джетс с 1:3 навън, в мач от третия кръг. Краев вкара с хубав удар извън наказателното поле (вижте видеото) в 39-ата минута, за да намали резултата на 1:2 за домакините.

Но Уелингтън не успя да стигне до точка или три в двубоя.

Българинът игра 58 минути като титуляр на позицията на ляв външен атакуващ полузащитник и бе заменен от Оскар ван Хатъм.

Уелингтън всъщност е отбор от Нова Зеландия, но участва от години в първенството на А-лигата в Австралия, където среща далеч по-конкурентни състави.

Пътуването за това гостуване отне над 7 часа и половина със самолет на Краев и съотборниците му.

Те са седми в класирането с 2 точки от първите три кръга, а това бе първата им загуба за новия сезон.