Ювентус няма да играе в Шампионската лига след нова година. "Старата госпожа" преживя истинска драма при гостуването си на Бенфика в Лисабон. В крайна сметка домакините ликуваха след много емоции и победа с 4:3, с която посочиха на съперника вратата в надпреварата.

Това бе тъжен мач №300 за италианския гранд в турнира на най-добрите, а също така предначерта съдбата за селекцията на Макс Алегри. "Бианконерите" няма да завършат на едно от първите две места в групата си, като при добро стечение на обстоятелствата в последния кръг могат да си осигурят място в Лига Европа през пролетта.

Освен това само осем пъти в историята си в шампионската надпревара Юве бе получавал четири или повече гола. Това се бе случвало срещу австрийския Винер, Хамбургер, Селтик, Байерн (два пъти), Челси, Реал (Мадрид) и... ЦСКА. "Армейците" изхвърлят италианците през сезон 1960/1961 след 4:1 в София и 0:2 в Торино.

Като цяло днес, особено през първото полвуреме италианците с нищо не показаха, че заслужават да се борят до последно за продължаване напред от група "H". Португалците, за които това бе двадесети мач без загуба през сезона досега, бяха във вихъра си. На "Луж" в Лисабон домакините заиграха със страхотно настроение още от първата минута и откровено казано - не спряха да нападат през абсолютно целия двубой.

Така че не бе изненадващо, когато в 18-ата минута младата надежда Антонио Силва даде преднина на своя тим, вдигайки трибуните на крака - 1:0. Три минути по-късно Душан Влахович изравни, макар и от наглед странна ситуация. Сърбинът стреля, топката бе спасена от португалския вратар, а след това деветката със сетни сили я добута във вратата за 1:1.

И там някъде всичко за гостите приключи. Куадрадо направи дузпа след игра с ръка в 28-ата минута, а Жоао Марио бе безупречен от 11 метра за 2:1, а десет минути преди края той добави и асистенция на сметката си. Халфът намери с остро центриране, този път Рафа Силва с атрактивно отиграване с пета направи 3:1.

афа Силва вкара и четвъртия гол - само пет минути след почивката, когато бе изведен от дълбочина от Алекс Грималдо и без проблем се разписа за втори път - 4:1.

И точно когато всичко изглеждаше предначертано, гостите се върнаха в мача. Първо резервата Аркадиуш Милик вкара за 4:2 в 77-ата минута, след като в предишната атака Рафа Силва направи чутовен пропуск. Две минути по-късно Уестън Маккени вкара и трети гол за Юве... А пет минути преди края Силва спря дъха на феновете на своя тим с поредния си пропуск, който този път бе удар в гредата.

Така Бенфика вече има 11 точки, с колкото е и Пари Сен Жермен, като тези два тима продължават напред към осминафиналите.