Григор Димитров загуби с 4:6, 2:6 от Даниил Медведев в полуфинала във Виена. Българският тенисист положи усилия, но не можа да се справи с руснака, който игра на високо ниво.

Във финала водачът в схемата ще спори с победителя от мача между Данис Шаповалов и Борна Чорич.

За българина това беше десети пореден полуфинал, в който губи. За последно той игра във финала на турнира в Ротердам през 2018 г., когато отстъпи срещу Роджър Федерер.

Мачът започна равностойно до 2:2. В петия гейм Димитров направи двойна грешка при 40:30, след което допусна пробив. В следващите геймове българинът не успяваше да затрудни съперника си при негов сервис, а на свой се справи с усилия.

Картината беше сходна във втория сет. Димитров се бореше и опитваше да се противопостави на Медведев, но руснакът игра силно и с отлично представяне в защита затрудняваше съперника си.

Българинът удържа до 2:2, след което с четири поредни гейма Медведев стигна до победата.