Отборът на Олимпиакос, с българина Александър Везенков в състава, победи Лаврио с 98:61 (25:19, 28:10, 20:20, 25:12) като домакин в среща от четвъртия кръг на първенството на Гърция по баскетбол за мъже. Олимпиакос е лидер във временното класиране в шампионата с 4 победи от 4 мача и единствен няма поражение до момента. Лаврио остава без успех от началото на сезона.

Александър Везенков отново бе на ниво за Олимпиакос и завърши с 11 точки, 8 борби, 3 асистенции и 2 откраднати топки за 20 минути на терена.

Домакините имаха превъзходство през целия мач, като постепенно увеличаваха аванса си, който в един момент достигна 37 точки. На почивката резултатът бе 53:29, а преди последните 10 минути „червените“ водеха с 73:49.

По 21 точки за успеха на Олимпиакос отбелязаха Михалис Лундзис и Тарик Блек, а най-резултатен за гостите от Лаврио беше Ал Дърам с 13 точки и 5 борби.

С тази среща капитанът на отбора от Пирея Костас Папаниколау зае еднолично третото място в класацията на баскетболистите, изиграли най-много мачове за Олимпиакос – 251. Четвърти с 250 мача остава Василис Спанулис. Лидери са Милан Томич с 383 и Йоргос Принтезис с 364 двубоя с екипа на Олимпиакос.

В следващия кръг на гръцкото първенство Александър Везенков и съотборниците му ще гостуват на тима на Йоникос на 6 ноември, но два дни по-рано, на 4 ноември, им предстои домакинство на испанския Валенсия в Евролигата.