След като спечели втората си поредна титла във Формула 1 още в Япония на 9-и октомври, Макс Ферстапен се концентрира върху подобряването на рекорди. Тази нощ той взе 14-а победа през сезона, с което поставя нов рекорд по брой спечелени състезания във Формула 1. До момента той делеше първата позиция в тази своеобразна класация заедно с Михаел Шумахер и Себастиан Фетел.
Нидерландският пилот успя да изкара цялото състезание само с едно спиране в бокса, където смени меките гуми със средно твърди. Единственият, който се опитваше да отговори на темпото му беше Люис Хамилтън, но седемкратният световен шампион единствено успя да завърши 2-и на повече от 15 секунди.

"Към момента това е една невероятна година. Целият отбор, аз включително, се наслаждаваме на победите, на постиженията. Но със сигурност искаме да постигаме още и още, заяви щастливият победител.
Трети за радост на местните фенове се нареди Чеко Перес, изостанал на 18.097 секунди от победителя. Това постижение, както и другите силни състезания в последно време, изстреляха мексиканеца на 2-о място в подреждането за титлата.
2-ата позиция в Мексико позволи на Хамилтън да се придвижи на 5-о място в генерлното класиране. Топ 6 допълниха Джордж Ръсел, който взе допълнителна точка за най-бърза обиколка, Карлос Сайнс и Шарл Льоклер.

"Бях толкова близо в първата половина от състезанието, но мисля, че наистина Ред Бул бяха много бързи, много подготвени. И може би избраха по-добра стратегия с гумите, заяви пък Люис Хамилтън.
Състезанието започна с изненадващо ранно изпреварване в челото, като още на петия завой Ръсел беше задминат от Хамилтън и Перес. Хамилтън опита да "хвърли ръкавицата", тъй като два кръга преди края на сезона още няма победа. Но в 29-ата обиколка, вече след влизането на Хамилтън в бокса, разликата между него и Ферстапен стана 6.5 секунди. Реално до този момент актуалният световен шампион я поддържаше между 1.8 и малко под 3.0, но щеше да се увеличава още. И в 41-ата тя стана 9.3 секунди - много трудна дистанция за стопяване.
За британското острие на Мерцедес най-важното беше оттук нататък как ще удържи атаките на Перес. Вторият болид на "Ред Бул" в един момент се доближи на 0.4 секунди разлика, точно когато беше регистрирана и най-бързата обиколка от мексиканеца.
До края имаше една кола за сигурност заради проблем с болида на Алонсо, както и Даниел Рикардо изтърпя наказание заради катастрофа с Юки Цунода.