РБ Лайпциг победи Шахтьор Донецк с 4:0 и се класира за осминафиналите в Шампионската лига по футбол.

Кристофър Нкунку откри резултата в 10-ата минута на двубоя във Варшава, след като вратарят на Шахтьор Анатолий Трубин спаси първия удар на германския нападател Тимо Вернер.

Германският национал Вернер напусна терена в 19-ата минута заради контузия на глезена.

Андре Силва направи 2:0 малко след почивката, а Доминик Собослай реализира третото попадение в 62-ата минута. Крайното 4:0 беше фиксирано шест минути по-късно, когато Валери Бондар засече удар на Дани Олмо в собствената си врата.

РБ Лайпциг завърши пред Шахтьор на второто място в група "F" с 12 точки актив.

Защитаващият титлата си реал (Мадрид) в първи с 13 точки, след като в другия мач разгроми Селтик с 5:1 на "Сантяго Бернабеу"

Лука Модрич и Родриго бяха точни от дузпи през първото полувреме, а през втората част се разписаха Марко Асенсио в 51-ата, Винисиус Жуниор в 61-ата и Федерико Валверде десет минути по-късно.

Вратарят на Реал Тибо Куртоа спаси дузпа на Йосип Юранович в 35-ата минута, а шотландците вкараха почетен гол в края след пряк свободен удар на Жота.

Последното свободно място в елиминациите ще бъде решено в мача от група "Е" между Милан и Ред Бул Залцбург, като италианците се нуждаят само от равенство, за да продължат напред.