Първата бомба на Световното по футбол в Катар е факт - Саудитска Арабия победи Аржентина след феноменален обрат с 2:1.

Първото полувреме не предвещаваше подобно развитие. "Гаучосите" поведоха с 1:0 с гол на Лео Меси от дузпа, а на три пъти техни голове бяха отменени заради засада след намесата на ВАР.

Второто полувреме започна шокиращо за Аржентина, които са сред фаворитите за световната титла.

Само три минути след подновяването на играта Ал Шехри навлезе в наказателното поле и с много премерен удар в далечния ъгъл успя да изравни резултата.

В 53-ата минута шокът за "небесносините" бе пълен. Ал Даусари вкара страхотен гол с удар от границата на наказателното поле.

До края на срещата Аржентина се опита да обърне развоя, но така и не успя в опитите да стигне дори до равенство.

Мачът ще се запомни и с 14-минутно продължение.