Глобализацията в световния футбол доведе до исторически прецедент и във великата 121-годишна история на Реал Мадрид.

Испанският гранд за първи път стартира мач без нито един испанец в титулярния си състав!

Това се случи при гостуването на Виляреал в първия шампионатен мач за годината за двата тима. Двубой, който Реал в крайна сметка загуби с 1:2.

Това бе първа домакинска победа за Виляреал над именития съперник в последните 7 години, а срещата бе белязана от куп положения и две дузпи.

Виляреал поведе с гол на Йереми Пино в 47-ата минута. Карим Бензема от дузпа изравни след час игра, но в 63-тата минута Жерард Морено също беше точен от дузпа за крайното 2:1 в полза на домакините.

След този мач Реал остана на второто място в класирането. Тимът на Карло Анчелоти има 38 точки - колкото и Барселона, но каталунците са с мач по-малко.

И имат чудесен шанс да дръпнат на върха, ако успеят в неделя да надделеят над Атлетико. Дербито е от 22 часа.