Олимпиакос, с българина Александър Везенков в състава, загуби от Монако с 60:64 (20:8, 14:23, 8:15, 18:18) като гост в среща от 18-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже. Поражението бе седмо за гръцкия гранд, който отстъпи лидерската позиция във временното класиране, която заемаше до момента. Тимът на Монако постигна общо 12-а победа и втора над Олимпиакос за сезона след като надви „червените“ и в Атина с 81:76 в края на октомври.

Спортист номер 1 на България за 2022 година Александър Везенков бе сред титулярите за Олимпиакос и завърши с 4 точки, 8 борби и 1 асистенция за 22 минути на терена. Националът вкара две от трите си стрелби за 2 точки и пропусна четирите си опита от далечна дистанция.

Гостите стартираха отлично двубоя и поведоха с 16:4 след седем минути и половина игра, като покачиха разликата на 14 точки при 20:6 малко преди края на първа част. Баскетболистите на Монако, с американеца Майк Джеймс начело, изиграха силна втора четвърт и намалиха изоставането си до 31:34 на почивката. Последва слаборезултатна трета четвърт, в която състезателите на Олимпиакос отбелязаха само 8 точки срещу 15 за домакините, които обърнаха до 46:42 в своя полза преди заключителните 10 минути. В тях Монако бе водещият тим на терена, като гостите успяха да изравнят на два пъти, включително при 59:59 при оставащи минута и 50 секунди, но домакините удържаха победата.

Майк Джеймс завърши като най-резултатен за Монако с 19 точки, 5 борби и 3 асистенции, а с 16 точки и 3 борби се отчете Алфа Диало.

За Олимпиакос Алек Питърс отбеляза 12 точки и 2 борби, а Костас Слукас се включи с 10 точки, 3 борби и 4 асистенции.

След два дни, на 12 януари, за Александър Везенков и съотборниците му предстои ново гостуване на Виртус Болоня в Италия./БТА