Отборът на Манчестър Сити победи Тотнъм с 4:2 след обрат като домакин в отложена среща от седмия кръг на английската футболна Висша лига. С успеха Манчестър Сити намали разликата във временното класиране с лидера Арсенал на 5 точки, като вече има 42 в актива си. Тимът на Арсенал е с 47, но и мач по-малко. Тотнъм заема петата позиция с 33 точки от 20 изиграни двубоя.

Домакините  трябваше да наваксват два гола, които допуснаха в края на първото полувреме. Деян Кулушевски реализира за 1:0 за Тотнъм в 44-ата минута на срещата, възползвайки се от грешка в защитата на Манчестър Сити, а във втората минута на добавеното време Емерсон Роял направи резултата 2:0 за гостите от Лондон с точен удар с глава.

Футболистите на Манчестър Сити отговориха още в 51-ата минута с попадение на Хулиан Алварес от близко разстояние, а две минути по-късно Ерлинг Холанд изравни за 2:2 след пас от Рияд Марез.

Иван Перишич удари греда за Тотнъм в 60-ата минута, а в 63-ата Марез се разписа за „гражданите“, давайки им преднина от 3:2.

В 82-ата минута футболистите на Манчестър Сити имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Ричарлисон в наказателното поле, но такава не бе отсъдена. С втория си гол в мача Рияд Марез оформи крайното 4:2 в 90-ата минута на двубоя.