Левски" записа победа в третата си контрола от зимната подготовка, след като надви латвийския "Рига" с 3:2. Отборът на Станимир Стоилов е на лагер в Дубай преди пролетния полусезон в Първа лига.

Срещата с "Рига" беше организирана в последния момент, след като "Левски" се отказа да играе със "Спартак" (Москва), мач който беше насрочен за днес. Ръководството на клуба анулира приятелските си срещи с руски тимове след натиск и негативна реакция от страна на феновете си.

Заради това решение "Спартак" иска неустойка от сините.

Двубоят с "Рига", който е втори от миналогодишното първенство на Латвия, не беше предаван на живо.

Съперникът на сините поведе с 20-ата минута, след като българинът Георги Минчев вкара от дузпа. Само три минути по-късно Асен Чандъров изравни след удар също от 11-те метра.

След почивката новото попълнение Рикардиньо се разписа в 50-ата и 76-ата минута. Между неговите попадения "Рига" върна един гол в 73-ата минута. Следващият мач на "Левски" е с "Джохор" от Малайзия на 28 януари.