Лудогорец победи с 2:1 грузинския шампион Динамо Тбилиси в приятелски мач, игран в турския курорт Белек.

"Зелените" взеха преднина след близо четвърт час игра след точно изпълнение на дузпа. Матиас Тисера беше фаулиран в наказателното поле и реализира 11-метровия наказателен удар.

В 17-ата минута шут на Якуб Пьотровски не намери целта, а в оставащото време до почивката не се стигна до повече голови положения пред двете врати.

В 72-ата минута Кобури стреля силно, но гредата спаси Лудогорец от изравняване. Четири минути след това Имран Омар с изпълнение на фаул изравни в полза на Динамо.

Две минути преди изтичане на редовното време Кирил Десподов центрира от ъглов удар и Антон Недялков с глава реализира победния гол в полза на шампионите, които имат две победи, равенство и поражение в зимните си проверки в Турция до момента.

Това беше четвърта контрола за разградчани след загубата от Хановер с 1:2, равенството срещу Заглебие 0:0 и победата над Цървена Звезда с 3:2

Състав на Лудогорец: Симон Слуга, Георги Терзиев, Игор Пластун, Франко Русо, Дени Групер, Мануел Шоу, Якуб Пьотровски, Нонато, Матиас Тисера, Спас Делев, Жоржиньо (като резерви влязоха Умут Хабил, Аслак фон Витри, Оливие Вердон, Антон Недялков, Педро Нареси, Бърнард Текпетей, Доминик Янков, Кирил Десподов)