Левски победи с 4:0 местния отбор на Гълф Юнайтед в последната си контрола по време на лагера в Дубай. Утре тимът на Станимир Стоилов се завръща в България и след кратка почивка ще продължи подготовката си за подновяването на първенството.

Изненадващият голмайстор за "сините" се казваше Келиан ван дер Каап, който реализира две попадения за успеха. Другите две бяха дело на бразилеца Уелтон и Марин Петков.

Станимир Стоилов избра експериментален състав, като започна мача само с двама чисти защитници - Ван дер Каап и Патрик-Габриел Галчев, в по-задни позиции игра и Андриан Краев.

За съперника игра бившият футболист на Арсенал и Манчестър Сити Бакари Саня, а треньор е бившият защитник на Нюкасъл Стив Тейлър.

Келиан ван дер Каап откри резултата за Левски в осмата минута. Тогава при центриране от корнер Ивелин Попов стреля с глава, а защитникът бе точен при добавката.

През първата част пропуски направиха Роналдо, Илиян Стефанов и Асен Чандъров, чийто удар се отби в страничния стълб, а Марин Петков получи контузия след сблъсък със Саня, но след лекарска намеса продължи мача.

През втората част на мястото на Роналдо се включи Рикардиньо, което раздвижи "синята" атака.

В 52-ата минута отново нидерландецът Ван дел Каап бе голмайстор, като Рикардиньо му свали топката с глава, а тоя я засече в мрежата.

По-късно на терена се появиха и Сонко Сундберг, Хосе Кордоба и Цунами.

Малко след час игра Ивелин Попов подаде на Уелтон, който финтира бранител на съперника и с мощен удар под напречната греда направи 3:0.

Гол на Рикардиньо бе отменен заради игра с ръка. Десетина минута преди края на мача обаче бразилецът подаде на Марин Петков, който вкара за крайното 4:0.

Съставът на Левски: Николай Михайлов, Келиан ван дер Каап, Патрик-Габриел Галчев, Андриан Краев, Асен Чандъров, Илиян Стефанов, Филип Кърстев, Ивелин Попов, Уелтон, Роналдо, Марин Петков (Рикардиньо, Сонко сундберг, Хосе кордоба, Цунами, Иван Андонов, Дейвид Михайлов, Антоан Стоянов, Александър Божилов)