Барселона увеличи аванса си на върха в Испания на осем точки, след като спечели ключово гостуване на Бетис - 2:1.

На едно от най-трудните места в лигата, срещу отбора на Мануел Пелегрини, който преследва място в топ 4, каталунският тим на Шави не трепна. Барса изигра гросмайсторски мача, воден от завърналия се Роберт Левандовски на върха на атаката.

Полякът пропусна три двубоя заради наказание, изгонен срещу Осасуна в последния мач преди паузата за Мондиал 2022.

Лева вкара за 0:2 в 80-ата минута, след като Араухо му свали топката с глава. Преди това Рафиня бе открил в 65-ата след чудесна атака и тънка асистенция на Балде отляво.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА>>>

А и до тогава Барселона трябваше да води, но на три пъти Педри и веднъж Гави нямаха шанс пред гола.

В края настанаха и трудни минути, след като Жул Кунде си отбеляза автогол и върна надеждите на Бетис да спаси поне точка от мача.

Но не се случи - Барселона взе нова победа, четвърта поред в Ла Лига, и е вече с 50 точки след изиграването на точно половината мачове (19 кръга).

Реал е с 42, но има и един двубой по-малко, който ще изиграе в четвъртък у дома срещу Валенсия.