Александър Везенков направи поредния си впечатляващ мач в Евролигата през сезона, а Олимпиакос прегази като гост германския АЛБА с 93:60.

Българинът игра страхотно в Берлин - и в защита, и в нападение. Везенков бе най-резултатен на игрището с 28 точки, добави страхотните 13 овладяни отскочили топки (11 под своя кош) и така записа поредния си дабъл дабъл в турнира за сезона.

Олимпиакос поведе с 15 точки след първата четвърт, а на полувремето имаше аванс от 10 (45:35).

През втората част гърците съвсем се разгърнаха, нямаше напрежение в действията им и стрелбата вървеше отвсякъде.

Везенков остана на терена 31 минути, които стигнаха за 28-те реализирани точки, като спортист №1 на България за 2022-ра бе 6/7 от опити за 2 точки и 4/6 от тройката.

Пореден мач като за MVP на сезона в Евролигата, за което звание Саша е фаворит на букмейкърите.

След 24 кръга Олимпиакос е лидер в класирането с баланс от 17-7. Втори е Реал Мадрид с 16-7 и мач по-малко.