Кристиано Роналдо реализира четири гола при победата на Ал-Насър с 4:0 като гост срещу Ал Уехда в двубой от 17-ия кръг в първенството на Саудитска Арабия.

Португалският национал беше точен в 21-ата минута, когато откри резултата с шут по диагонала. Пет минути преди края на първото полувреме Роналдо покачи на 2:0, показвайки за пореден път голмайсторските си умения.

Бившият футболист на Манчестър Юнайтед, Реал Мадрид и Ювентус отбеляза още две попадения, в 53-ата от дузпа и в 61-ата минута на двубоя, като достигна до границата от 500 гола в клубните първенства.

До края на срещата Роналдо, който празнува рожден ден миналата неделя, пропусна да се разпише още един път във вратата на Ал Уехда.

Това е най-резултатният двубой за 38-годишния португалец след трансфера му в шампионата на Саудитска Арабия. А-Насъл е лидер в местния шампионат с 37 точки. Ал-Шабаб има същия актив, но е изиграл една среща повече.