Среща от 19-ия кръг на efbet Лига:

Левски - Черно море - 0:1 (0:1)
голмайстори: 0:1 Александър Василев 35

стадион: "Ивайло", Велико Търново. Мачът се играе във Велико Търново заради наказание лишаване от домакинство на Левски

главен съдия: Никола Попов
ВАР: Станимир Тренчев

жълти картони:
- за Черно море: Алекс Фернандес, Петар Бусанчич, Мазир Сула
- за Левски: Сонко Сундберг, Асен Чандъров, Цунами

състави:
Левски (4-2-3-1): Николай Михайлов - Роналдо (90+9-Патрик-Габриел Галчев), Сонко Сундберг, Хосе Кордоба, Цунами - Филип Кръстев, Асен Чандъров - Илиян Стефанов (75-Марин Петков), Ивелин Попов (90+9-Кристиан  Димитров), Уелтън (75-Борислав Рупанов) - Рикардиньо
старши треньор: Станимир Стоилов

Черно море (4-2-3-1): Иван Дюлгеров - Виктор Попов, Живко Атанасов, Петар Босанчич, Цветомир Панов - Васил Панайотов, Мазир Сула (83-Стефан Велев) - Велислав Василев, Алекс Фернандес (75-Даниел Димов), Александър Василев (90+2-Николай Златев) - Атанас Илиев (75-Исмаил Иса)
старши треньор: Илиан Илиев

Отборът на Черно море победи Левски с 1:0 в мач от 19-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в мача вкара новото попълнение на "моряците" Александър Василев в 35-ата минута след грешка на капитана на столичани Николай Михайлов.

Двубоят се игра на стадион "Ивайло" във Велико Търново заради наказание на Левски лишаване от домакинство. Това бе първи официален двубой и за двата отбора през пролетния дял на шампионата.

През първото полувреме символичните домакини от Левски бяха по-активният отбор на терена и отправиха няколко удара към Иван Дюлгеров. Стражът на варненци обаче нямаше големи затруднения и спасяваше всяка ситуация пред вратата си.

В 35-ата минута Черно море изненадващо успя да поведе в резултата. Атака по дясното крило завърши с балонно центриране на Виктор Попов. Топката изненада вратаря на Левски Николай Михайлов, който я отби с дясната ръка в горната си греда. Тя тупна пред голлинията и стоящият в близост Александър Василев вкара първия си гол в официален мач за Черно море.

Въпреки негативния резултат, през второто полувреме футболистите на Левски играха без особено желание да променят нещо в мача и единствено късметът ги спаси от по-голяма загуба. Черно море имаше пълен контрол над мача, а два гола на "моряците" бяха отменени.

В 69-ата минута Алекс Фернандес вкара след бърза контраатака. Първоначално страничният съдия маркира засада на съотборника на Фернандес Атанас Илиев. Така обаче се оказа, че няма след намесата на ВАР, но видеоарбитрите забелязаха игра с ръка на Илиев, което даде основание на главния съдия Никола Попов да не признае гола.

Броени минути по-късно Исмаил Иса, който влезе като смяна на мястото на Илиев, също вкара гол с глава, но и това попадение бе отменено, този път заради засада.

С победата Черно море събра 32 точки и излезе на шесто място за сметка на съперника си. Левски е седми с 32 пункта. /БТА