Белгийският Андерлехт постигна трета победа в белгийската Юпилер лига в последните си четири мач, като се наложи над Синт Труиден с 3:1 като домакин.

Всички голове в срещата паднаха през второто полувреме. Бенито Раман откри резултата с 66-ата минута, а Ислам Слимани направи 2:0 в 81-ата минута. Това бе първи гол за национала на Алжир в фланелката на Андерлехт, като той се възползва от асистенция на Франсис Амузу.

Андрес Дрейер направи преднината на домакините класическа в 83-ата минута, а Джани Бруно все пак вкара почетно попадение за гостите в 88-ата минута.

Андерлехт е на десето място в класирането, но чувствително съкрати изоставането си, като вече е само на 2 точки от седмия Ватерло.

Белгийците пристигат в България в сряда, а в четвъртък е първият мач с Лудогорец на "Хювефарма Арена" от 22:00 часа от 1/16-финалите на Лигата на конференциите.