Барселона" и "Манчестър юнайтед" завършиха 2:2 в най-интересния мач от първия кръг на елиминациите в Лига Европа. Двата тима предложиха вълнуващ футбол, като освен четирите гола към двете врати бяха отправени общо 34 удара.

Зрителите на "Камп ноу" видяха игра на високи обороти, а много силно се представиха вратарите Марк-Андре тер Стеген и Давид де Хеа.

"Барселона" поведе с гол на Маркос Алонсо с глава в 50-ата минута. Гостите обаче обърнаха в рамките на шест минути - в 53-ата Маркъс Рашфорд се разписа, а в 59-ата Жул Кунде си отбеляза автогол.

В 76-ата минута каталунците изравниха с попадение на Рафиня.

Първото полувреме беше изпълнено с много интересни моменти, но гол не падна. Също така един от важните футболисти на "Барселона" Педри получи контузия.

Реваншът между двата отбора е след седмица на стадион "Олд трафорд" в Манчестър.