Интер и Порто изиграха много здрав мач, изпълнен с единоборства и много нерви.

Двубоят от 1/8-финалите на Шампионската лига бе решен в самия край, когато италианският гранд нанесе удар чрез Ромелу Лукаку и взе аванс преди реванша след 2 седмици.

Гостите пък довършиха мача с 10 души заради червен картон на Отавио, който няма да играе на ответния мач в Португалия.

През първото полувреме домакините играха без Ромелу Лукаку, който остана на пейката за сметка на Лаутаро Мартинес като партньор на Един Джеко на върха на атаката. За 45 минути обаче Интер не успя да зарадва 75-те хиляди фенове по трибуните, а най-запомнящото се бе едно меле между играчите.

През втората част Лукаку все пак се появи в игра и това веднага даде резултат. Гостите от Португалия бяха принудени да се бранят, а в 78 минута останаха с човек по-малко на терена след червен картон за Отавио.

Интер веднага упражни още по-сериозен натиск и в крайна сметка стигна до заветния гол. А авторът му бе очакван - Ромелу Лукаку. Той първо стреля с глава и прати топката в гредата, но при добавката прониза вратаря на Порто.

До края двата тима не успяха да предложат нещо по-интересно и в крайна сметка съдията свири края при 1:0 за Интер.