Севда Асенова, Станимира Петрова и Светлана Каменова си осигуриха поне бронзови медали от 74-тото издание на боксовия турнир "Странджа", който се провежда в зала "София" в столицата. Трите българки се класираха за полуфиналите в категориите си и така увеличиха общия брой отличия за страната ни на шест до момента.

При най-леките до 48 килограма Севда Асенова победи Ахади Лукунгу от Норвегия с 5:0 (30:24, 30:26, 30:27, 30:27, 30:27). Това бе първи мач на турнира за Асенова, но тя бе абсолютно категорична и не се затрудни по никакъв начин срещу Лукунгу.

На полуфиналите Асенова ще играе с Фатиха Мансури от Алжир.

Също категорична победа постигна и Станимира Петрова. В категория до 54 килограма бившата световна шампионка се справи с аржентинката Росарио Ерера Милагрос с 5:0 (30:27, 30:27, 30:27, 30:27, 30:27). За място на финала в събота Петрова ще се боксира с друга представителка на Аржентина - София Микаела Роблес.

При 57-килограмовите Светлана Каменова продължава защитата на купа "Странджа" след победа с 5:0 (30:27, 30:27, 30:26, 30:27, 30:26) съдийски гласа над Джахайра Гонсалес от САЩ. Каменова проведе боя много спокойно и уверено и не остави съмнение, че е по-класната състезателка на ринга.

В битката за място на финала българката ще срещне полякинята Сандра Крук.

За съжаление останалите българки, които достигнаха до фазата на четвъртфиналите, не успяха да продължат към следващия етап.

В категория до 50 килограма Златислава Чуканова отстъпи с 0:5 (28:29, 27:30, 28:29, 28:29, 27:30) на Буалам Румайса от Алжир, а в категория до 52 килограма Венелина Поптолева загуби с 1:4 (27:30, 29:28, 27:30, 28:29, 27:30) от гъркинята Антония Янакопулу.

Във вечерната сесия още трима български представители ще се бият за медали. Това са Уилям Чолов и Рами Киуан в категория до 75 килограма, както и Хавиер Ибанес при 57-килограмовите.