Арсенал спечели второ поредно гостуване в Премиър лийг. След като преди седмица "артилеристите" надвиха с 4:2 Астън Вила, сега сториха това с минималното, но напълно достатъчно 1:0 при визитата си на "Кинг Пауър Стейдиъм" срещу Лестър.

Победното попадение на Габриел Мартинели рано през второто полувреме поне за малко дръпнаха на пет точки спрямо шампионите от Манчестър Сити. "Гражданите" гостуват на Борнемут малко по-късно днес.

Воденият от Микел Артета тим е лидер с 57 точки, а този на Пеп Гуардиола упорито следва съперника си с 52 в актива си към момента.

Извън това, че Мартинели се разписа, лондончани имаха претенции към ВАР за неотсъдена дузпа срещу Букайо Сака, както и за отменен гол на Леандро Тросар заради нарушение на Бен Уайт преди почивката.

След това обаче именно Тросар асистира на бразилския си съотборник за победния гол.

Така Мартинели вече има девет гола досега през сезона в първенството - с три повече от миналия сезон.
Your browser does not support the video tag.