Късна развръзка зарадва феновете в дербито на Мадрид, което се бе запътило в посока без голове.

Реал и Атлетико направиха 1:1 на "Сантиаго Бернабеу", като "белите" играха повече от 25 минути с човек повече, след като Анхел Кореа от "дюшекчиите" бе пратен рано-рано в съблекалнята в 64-ата минута.

За първи път през този век головете в столичното дерби бяха дело на двама играчи от Уругвай.

Хосе Мария Хименес даде преднина на Атлети след асистенция от Антоан Гризман в 78-ата минута, но седем по-късно Лука Модрич намери по чудесен начин Алваро Родригес и той изравни резултата.

Уругвайският тийнейджър става най-младият голмайстор в Дерби Мадриленьо през ХХI век със своите 18 години и 226 дни, измествайки досегашния рекордьор Гонсало Игуаин (19 години и 76 дни).

Равенството пък е добре дошло за Барселона. Каталунците могат да се откъснат на 10 точки на върха от Реал, ако успеят да спечелят срещу Алмерия утре. Барса е лидер с 59 точки, Реал е втори с 52, а Атлетико е четвърти с 42 в актива си след 23 изиграни мача.