Отборът на Барселона надигра категорично като гост Елче с 4:0 в късния съботен мач от кръга на испанската Ла Лига. Така отборът на Шави Ернандес увеличи разликата на върха от Реал Мадрид и вече води с 15 точки преди срещата на столичани по-късно днес.

Роберт Левандовски откри резултата за каталунците в 20-ата минута, след като отклони топката при пряк свободен удар на Жорди Алба.

След почивката голове за Барселона вкараха Ансу Фати, отново Левандовски и Феран Торес.

С двете си попадения Левандовски вече има 17 гола в Ла Лига и е на първо място при стрелците, следван от нападателя на Хетафе Енес Унал с 13 гола.

Фати се разписа, след като не беше вкарвал гол от 19 януари, а последното попадение на Торес бе на 1-ви ноември срещу Виктория Пилзен в Шампионската лига.

Барселона успя да запази и за 20-и път суха мрежа през сезона. Елче остава на последно място в класирането на Ла Лига и на практика е обречен да изпадне в Сегунда дивисион.