Украйна постигна героичен обрат срещу Северна Македония в мач от третия кръг на Група "C" във футболните евроквалификации.

Северномакедонците водеха с 2:0 на полувремето, но допуснаха пълен обрат през втората част, като това е първата им загуба.

Енис Барди от дузпа и Елиф Елмас оформиха солиден аванс за домакините през първата част, но през втората Илия Забарни, Юкхим Комнопля и Виктор Циганков осъществиха обрата, като между втория и третия гол Висар Муслиу от северномакедонците получи червен картон.

Така домакините остават с три точки в групата след победата си над аутсайдера Малта в първия си мач. Украйна е със същия актив на второто място, колкото има и Италия.

През март украинците загубиха с 0:2 от Англия, а днес "трите лъва" оправдаха очакванията и поведоха в групата с победа над Малта като гост - 4:0. Отборът на Гарет Саутгейт е с девет точки, като досега допусна само един гол - от Италия.

Фернандо Апап от Малта си вкара автогол преди Трент Александър Арнолд да отбележи за 2:0. Последваха два гола от дузпа за гостите, реализирано от Хари Кейн и Калъм Уилсън.

В група "B" също имаше мач между футболно джудже и бивш световен шампион. Франция победи при гостуването си на Гибралтар с 3:0.

Резултати и класиране от третия кръг на квалификациите за Европейското първенство по футбол през 2024 година: