Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира по тенис на трева в лондонския клуб Куинс с награден фонд 2,19 милиона евро. Най-добрият български тенисист, който е шампион в Куинс през 2014 година, се наложи лесно с 6:2, 6:4 срещу Емил Руусувуори.

Хасковлията, преминал през квалификациите, постигна два пробива в първия сет и затвърди сериозното си превъзходство след осмия гейм.

Във втората част от двубоя финландецът беше значително по-равностоен на Димитров, но отново загуби подаването си за 2:3. Ефективната игра на българина му осигури краен успех при третия мачбол и 89 минути.

Това е втора победа за Григор Димитров в общо два мача срещу Руусувуори, който достигна до полуфиналите в нидерландския град Хертогенбош през миналата седмица.

В следващия кръг на турнира в Куинс първата ракета на България ще се изправи срещу Франсиско Черундоло. Аржентинецът, номер 19 в световната ранглиста и поставен под номер 8 в схемата, се наложи със 7:6 (2), 4:6, 6:4 над американеца Томи Пол.

В четвъртък Димитров за първи път в кариерата си ще играе срещу 24-годишния Черундоло.