Бразилия изненадващо загуби с 2:4 от Сенегал в контролна среща, която се игра на стадион "Жозе Алваладе" в Лисабон. Двубоят бе част от антирасисткото турне на Селесао, а преди 3 дни тимът спечели с 4:1 срещу Гвинея.

Бразилия поведе с гол на Лукас Пакета в 11-ата минута, но Диало се погрижи за равенството на полувремето с гол в 22-ата минута.

В началото на втората част Сенегал стигна до два гола преднина. Първо Маркиньос си отбеляза автогол в 52-ата минута, а в следващата акция Садио Мане покачи на 3:1.

Маркиньос намали пасива на Селесао в 58-ата минута.

Крайния резултат оформи отново Садио Мане в 97-ата минута от дузпа.

И нещо любопитно - Бразилия за първи път допуска над 3 гола във вратата си от онова кошмарно 1:7 с Германия на Мондиал 2014. Разбира се - този път е в контрола, но определено не е приятно.

Още повече, че преди двубоя стана ясно, че Карло Анчелоти ще поеме тима след една година.