Франция победи Италия с 2:1 в последен мач от първия рунд в груповата фаза на Евро 2023 за младежи.

Голямото дерби бе в Клуж, а головете за младите "петли" вкараха Арно Калмуендо (Рен) и Брадли Баркола (Лион). Италианците изравниха в края на първото полувреме с попадение на нападателя на Торино Пиетро Пелегри.

В същата група D по-рано вчера Швейцария спечели също с 2:1 срещу Норвегия. В неделя "кръстоносците" срещат Италия, а французите се изправят срещу Норвегия.

В група С имаше голяма драма. Германия изпусна да бие Израел - 1:1, въпреки че игра цяло полувреме с човек повече, а и имаше две дузпи на разположение, но изпусна и двете!

Още в третата минута звездата на Борусия Дортмунд Юсуфа Мукоко не вкара от 11 метра. А десет минути преди края не сполучи и Йесик Нганкам, като и двата удара бяха спасени от вратаря на Израел Даниел Перец.

Англия спечели с 2:0 срещу Чехия в другия мач от групата, като головете бяха на Джейкъб Рамзи (Астън Вила) и Емил Смит Роу (Арсенал).

Следващите мачове в карето са в неделя:
Чехия - Германия, Англия - Израел.

Петък е почивен ден на турнира, след като в сряда и четвъртък всички отбори изиграха първите си срещи.