Българинът Иван Иванов е новият шампион на САЩ по борба в класически стил. Първенството на цяла Америка се проведе в град Фармингтон, щата Юта, съобщи вестникът на българите в САЩ и Канада Bulgariasega. 14-годишният Иванов победи всичките си съперници в категория до 62 кг.

Жребият отреди българинът да почива в първи кръг. Във втори кръг той победи с 9-1 точки представителя от щата Небраска, а на полуфинала надви шампиона на щата Северна Каролина с технически туш 10:0. На финала Иван Иванов победи с 11:2 другия финалист от щата Канзас.

От много малък Иван Иванов тренира в „Suples Wrestling Club” в град Бойсе, щата Айдахо.

Спортният център е създаден от неговия баща – Иван Иванов, който е вицесветовен шампион по класическа борба, от Тампере 1994 г. Иванов-старши е известен с неговите изобретения, които служат за спортна подготовка на професионални състезатели, както и за поддържане на добра спортна форма в масовия спорт. Най-известното му творение е прословутата “Българска торба” (Bulgarian Bag). Майка на Иван Иванов е джудистката Силвия Иванова.