Суифт Есперанж (Люксембург) си тръгна с комфортното 1:1 при гостуването на Слован (Братислава) в първи мач от първия квалификационен кръг в Шампионската лига. Словаците останаха с 10 души в края на първото полувреме заради червен картон на национала Юрай Куцка, което съвсем ги затрудни. Играчът на домакините ухапа конгоанския защитник Него Екофо, което беше разкрито от системата за видеоповторения (ВАР). Съдията Виктор Копиевски от Украйна нямаше друга опция, освен да му извади червен картон в края на първото действие. Коментаторът на словашката телевизия направи веднага аналогия с ухапването на Луис Суарес към италианския защитник Джорджо Киелини преp 2014-а година.

В отбора от Люксембург имаше само един местен футболист, а тимът беше пълен с продукти на френските школи, германци и белгийци. Именно германецът Доминик Щолц откри резултата за Суифт Есперанж от дузпа в 22-ата минута, а Владимир Вайс оформи крайния резултат в 25-ата. За Слован на вратата беше бившия страж на Лудогорец и Цървена звезда Милан Борян.

Казахстанският Астана с българския треньор Саид Ибраимов на пейката завърши 1:1 с Динамо (Тбилиси), въпреки че като домакин доминираше повече от 60 минути.

Фарул (Констанца) на легендата Георге Хаджи стигна до минимален успех с 1:0 над молдовския Шериф (Тираспол). Единственото попадение беше дело на бившия ляв защитник на Монтана и Арда (Кърджали) Давид Кики, който се разписа в 56-ата минута.

ХИК (Хелзинки) прекърши у дома с 1:0 най-новия професионален отбор в Северна Ирландия – ФК Ларн, а единствената убедителна победа днес постигна Хекен (Гьотеборг) с 3:1 над уелския Дъ Ню Сейнтс.

Вчера българският шампион Лудогорец отстъпи изненадващо на Балкани (Косово) с 0:2. Реваншите в този кръг са другата седмица.

Резултати от първите мачове в първия квалификационен кръг на Шампионската лига по футбол:

Астана (Казахстан) - Динамо Тбилиси (Грузия)       - 1:1
ХИК Хелзинки (Финландия) - Ларн (Северна Ирландия) - 1:0
Хекен (Швеция) - ТНС (Уелс) - 3:1
Фарул Констанца (Румъния) - Шериф Тираспол (Молдова) - 1:0
Слован Братислава (Словакия) - Суифт Есперанж (Люксембург) - 1:1