Талантливият отбор на България до 21 години във волейбола се размина с финала на Световното първенство в Бахрейн.

Нашите отстъпиха на фаворита в полуфинала Италия с 1:3 гейма - 25:23, 22:25, 23:25, 18:25.

Така България няма да играе за златните медали и да повтори постижението си от 1991 година, когато станахме световен шампион в тази възрастова категория. Ще имаме възможност утре да играем за бронза срещу загубилия от предстоящия мач между Иран и Аржентина.

Нашите, водени от италианския селекционер Андреа Буратин, започнаха силно мача и спечелиха оспорван първи гейм. Във втория тръгнаха много силно и на няколко пъти водеха с 5 точки разлика, но не успяха да задържат аванса си. Третият също бе равностоен, но множеството грешки то сервис и при атаките донесоха успех за италианците. В четвъртия вече Скуадрата наложи волята си и спечели комфортно.

Като цяло отборът ни не успя да повтори нивото си от мача с Полша най-вече заради множеството индивидуални грешки.

Най-резултатен за нашия тим отново бе звездата Александър Николов с 23 точки. 16 добави Венислав Антов, а 7 Лазар Бучков.

За победителите Алберто Боволента наниза 28 точки, а Матия Ориоли добави 14.