Иран спечели за втори път в историята световната титла по волейбол за мъже до 21 години.

Във финала на шампионата на планетата в Манама, Бахрейн персите надиграха с 3:2 (25:20, 23:25, 23:25, 25:16, 15:9) гейма защитаващия титлата си тим на Италия. Така Иран стигна световния връх за втори път след 2019 година, когато отново победи Италия в пет гейма.

Иранците спечелиха лесно първия гейм с 25:20, но във втората и третата част изоставаха през цялото време и отстъпиха с минималната разлика от две точки. Азиатският представител обаче показа отлична игра в четвъртия и петия гейм, в които позволи на италианците да направят общо само 25 точки.

Най-резултатен за победителите бе Амир Голзадех с 20 точки, а още 18 прибави Фируджа Хосеин. За Италия с 21 точки се отличи Алесандро Боволента, а със 17 завърши Матиа Ориоли.

По-рано днес в мача за бронзовите медали България победи с 3:0 гейма Аржентина и се поздрави с първо отличие от планетарно първенство от 2003 година насам в тази възрастова група.