Европейската вторник вечер бе изключително драматична що се отнася до родното участие и мача на Лудогорец в Любляна, но не предложи сериозни изненади в останалите срещи.

Гръцкият гранд Панатинайкос се завърна в Шампионска лига за първи път от осем години насам, като това се случи с елиминирането на украинския Днипро-1.

След победа с 3:1 в първата среща в Кошице преди седмица, сега Пао изпита повече трудности в постигането на целта, но все пак след 2:2 успя да елиминира украинците с общ резултат от 5:3.

Но нещата не бяха никак спокойни за гърците, защото още в 54-ата минута след гол на Едуард Сарапий, Днипро-1 поведе с 2:1 и натисна в опит да изравни резултата от двата мача.

И Днипро-1 имаше своите шансове, но сякаш всичко приключи в 70-ата минута, когато Андраж Шпорар вкара втория си гол в мача за 2:2 и по този начин прати Панатинайкос в следващата фаза, където го очаква френския Олимпик (Марсилия).

В друг мач от Шампионска лига, кипърският Арис и беларуският БАТЕ Борисов довършиха започнатото и си вкараха общо 16 гола в двата сблъсъка.

След 6:2 за кипърците в първия мач, Арис победи с 5:3 в реванша, за да продължи напред с впечатляващото 11:5.

Снощи в действие видяхме и друго сериозно име на европейската сцена, това на Фенербахче.

В мач от Лигата на конференциите, турците довършиха започнатото срещу непретенциозния молдовски Зимбру и го победиха с 4;0 в Кишинев, като с общ резултат от 9:0 продължиха напред в турнира.