Националният отбор на България за момчета до 16 години записа още една победа на Европейското първенство в Дивизия B, което се провежда в Питещ (Румъния) и е много близо до класиране на четвъртфиналите. Тимът постигна страхотен обрат срещу Словакия, побеждавайки го с 89:78 (9:19, 25:35, 24:18, 31:6) за трети пореден успех на шампионата.

Българите изоставаха с 22 точки в хода на мача, но след силно второ полувреме и 31:6 в последната част спечелиха срещата.

Калоян Балканджиев вкара 25 точки за победителите (7 борби), 24 добави Михаил Калинов (5 тройки), с 13 е Ивайло Скрински, а Калоян Колев има 11, като записа още 7 борби и 7 асистенции.

За Словакия се отличи Бруно Рандушка с 16 точки.

С успеха баскетболистите на Стойо Чолаков са лидери в групата без загуба, като последният им мач е в сряда срещу Швеция.