Арсенал е тазгодишният носител на трофея "Къмюнити Шийлд". "Aртилеристите" надвиха Манчестър Сити с 4:1 след дузпи, като редовното време завърши при равен резултат - 1:1.

Така се стигна директно до изпълнение на 11-метрови удари, както гласят правилата на надпреварата.

Коул Палмър бе извел "гражданите" напред в 77-ата минута, но Леандро Тросар изравни в 11-ата минута на добавеното време, за да остави шансовете на своя тим все още живи.

Милионната лятна покупка на лондочани Деклан Райс започна като титуляр в състава на Микел Артета.

Кевин де Бройне пропусна първата дузпа за Сити, а след това и Родри не успя да реализира. Единственият гол за манчестърския тим в тази част от мача дойде от Бернардо СИлва.

Арсенал пък вкара 4 от 4 - чре Мартин Йодегор, Лендро Тросар, Букайо Сака и Фабио Виера.

Столичани вдигат това отличие за седемнадесети път в историята си.