Лионел Меси продължава да радва феновете с головото си шоу в САЩ. Световният шампион няма мач, в който да не е отбелязал поне един гол.

Серията бе затвърдена тази нощ, когато Меси се разписа при победата с 4:0 над Шарлът. Това бе гол номер 8 за звездата в първите му 5 мача за Интер Маями.

Меси се разписа в края на двубоя след асистенция на Леонардо Кампаня и оформи крайния резултат.

Така Интер Маями се класира за полуфинал на Купата на Лигите в САЩ, където ще играе с Филаделфия, който трудно елиминира с 2:1 Каретаро.

За съжаление обаче, тимът на българския национал Филип Кръстев отпадна от надпреварата. ФК Лос Анджелис загуби драматично своя 1/4-финал от Монтерей, след като допусна гол в последната минута за крайното 2:3.

Българинът, който в предишния двубой дебютира с гол за новия си отбор, се появи в игра в средата на второто полувреме, но този път не успя да се разпише