България записа третата си победа в груповата фаза на Европейското първенство по волейбол при жените. В среща от група "В", играна в Торино, българките се наложиха изключително трудно с 3:2 (26:24, 18:25, 25:17, 22:25, 15:12) срещу Румъния и заемат втора позиция в класирането до момента.

Селекционерът Лоренцо Мичели започна със стартов състав: Петя Баракова, Радостина Маринова, Мирослава Паскова, Мира Тодорова, Мария Йорданова, Борислава Съйкова и либерото Мила Пашкулева. Като резерви в хода на двубоя влязоха Вангелия Рачковска, Елена Бечева и Мария Кривошийска.

Първата част премина през няколко обрата, а България имаше аванс от 10:6 и 21:16, но допусна равенство 24:24, след което спечели следващите две точки за крайното 26:24.

Вторият гейм беше равностоен, но в неговия край Румъния успя да натрупа преднина и да спечели с 25:18.

В решителните моменти от третата част на двубоя българките играха значително по-силно в атака, като се поздравиха с успех от 25:17.

В четвъртия гейм България водеше с 10:4, но допусна изравняване до 17:17, след което румънките взеха аванс от 21:18, изравнявайки резултата в мача след 25:22.

В тайбрека българските волейболистки поведоха със 8:2 и 10:5, след което отново допуснаха множество колебания и равенство при 11:11. Крайното 15:12 и 3:2 в полза на България дойде изключително трудно и след влагането на много усилия след повече от два часа и половина.

Най-резултатна за ценния успех стана Радостина Маринова с 22 точки, а Мария Йорданова добави още 11.

За Румъния с 21 точки се отличи Аделина Будай-Унгуряну.

България е с три успеха и само едно поражение до момента. В сряда воденият от Лоренцо Мичели състав ще се изправи срещу Швейцария.