Боряна Калейн спечели два сребърни медала на световното първенство по художествена гимнастика във Валенсия, а освен това осигури и квота за олимпийските игри в Париж.

Калейн завърши втора на бухалки с 33.550 точки, а на лента получи 31.850, което също ѝ стигна за сребърния медал.

Стилияна Николова, която в първия ден спечели бронз, днес игра само във финала на бухалки, където се нареди на шесто място 32.050.

Дария Варфоломеев от Германия спечели титлите и в двата финала. Тя стана шампионка и на четирите уреда.

По-рано днес Николова оглави квалификацията за многобоя, като игра само на три уреда. Зад нея завършиха Варфоломеев и София Рафаели. Калейн се нареди на четвърто място в квалификациите, но това ѝ донесе квота, тъй като първите три гимнастички в класирането вече бяха спечелили място за игрите в Париж от предишното световно в София през 2022.

Финалът в многобоя е в събота, когато първите 18 от квалификацията ще изиграят отново съчетанията си и на четирите уреда.