Словения записа втора победа в група В на Европейското първенство по волейбол, домакини на което са България, Италия, Република Северна Македония и Израел. След успеха си над Украйна с 3:1 гейма в първия си двубой днес европейските вицешампиони от последните две първенства надделяха над Финландия с 3:0 гейма и оглавиха класирането в групата.

Финландците започнаха по-добре срещата и поведоха в резултата. Те натрупаха преднина, която достигна до 4 точки при 11:7. Домакините поддържаха преднина от 3-4 точки, но след 17:14 в тяхна полза словенците направиха серия от три поредни точки и изравниха при 17:17. Последва нова серия от 5 поредни точки за финалиста на последните две европейски първенства и Словения дръпна с 4 точки – 22:18. До края на гейма гостите нямаха проблеми и го взеха с 25:21.

В началото на втората част домакините поведоха с 2:0, но Словения веднага изравни. След 4:3 за Финландия с отличен сервиз и игра на мрежата словенците реализираха 6 поредни точки и поведоха с 9:4. Финландия показа добра игра и успя да намали пасива си до две точки при 10:12. Словения бързо успя да натрупа преднина от 4 точки. В края на гейма гостите поведоха със 7 точки при 23:16 и спечели гейма с 25:19.

Домакините отново стартира по-добре през третата част и след едно равенство при 2:2 успяха да поведат със 7:4. Словения подобри играта си и изравни при 8:8, а след още едно изравняване поведе с 2 точки – 11:9, а малко по-късно и с 4 точки – 14:10. Финландците обаче показа характер и с няколко добри отигравания изравниха при 15:15. След това Словения поведе, но домакините успяха да изравнят при 22:22, но силите им не стигнаха за обрат и гостите спечелиха гейма с 25:22 и съответно мача с 3:0.

В класирането в групата начело е Словения с две победи (2 мача), 6 точки и геймово съотношение 6:1. Втори е тимът на Испания (1 мач) с 3 точки и 3:1, следвана от България (2 мача) с 3 точки и 4:4, Финландия (3 мача) с 3 точки и 4:6, Хърватия (2 мача) с 2 точки и 3:5 и Украйна (2 мача) с 1 точка и съотношение 3:6.

По-късно днес е втората среща от програмата за деня между отборите на Испания и Хърватия.

Утре надпреварата в групата продължава с нови две срещи. От 17:30 часа играят Словения и Испания, а от 20:30 часа България ще срещне отбора на Украйна.